Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
13 Kasım 2017 Pazartesi, 05:15

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Adana Şube Başkanı Ali Ayyıldız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve eserleriyle sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

TEMAD Adana Şubesi, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) ve Adana Şehit Aileleri Malülleri Yardımlaşma Derneği, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında anma programı düzenledi.
 
Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, TEMAD ve KAVAK yönetimi ve üyelerinin yanı sıra şehit aileleri de katıldı.
 
Anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Yasini Şerif tilavetinin ardından kürsüye gelen TEMAD Adana Şube Başkanı Ali Ayyıldız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. Yıldönümünde minnetle andıklarını belirterek, “Türk milletin var oluş sebebi, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ebedi Başkomutan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile çeşitli vesilelerle vatanımız için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz” şeklide onuştu.
 
Atatürk’ün en büyük eserinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirten Ayyıldız, “Türk milleti, Atatürk’ün düşüncelerinden, ilke ve inkılaplarından güç alarak ilerlemesini, gelişimini devam ettirecek; ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma idealini mutlaka gerçekleştirecekti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kalbimizde ve aklımızda ilkelerinden hiç ayrılmadan var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz” diye konuştu.
 
“Atatürk ve aziz şehitlerimiz için her gün bir anma töreni düzenlesek yine de onlara olan borcumuzu ödeyemeyiz” diyen Ayyıldız, “Bizlere düşen görev Atatürk ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu güzel vatanı böldürmemek, korumak, kollamak ve gelecek nesillere emaneti teslim etmektir” dedi.
 
TEMAD’ın organize ettiği anma programı sinevizyon gösterimi ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile son buldu.
 

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu