Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
31 Mayıs 2022 Salı, 15:26

GÖLGESİ YOK GÜNEŞİ ÇOK… TARSUS BARAJINA GİDEN YANDI!

Artan yaz sıcağı kavurmaya başlayınca Tarsuslular serinlemek için Tarsus Barajı mesire alanına koşuyor. Ancak belinin ortasından kesilen okaliptüs ağaçları nedeniyle gölge alan bulmak mümkün olmuyor. Mesire alanından bulunan kameriyeler ise buraya gelen insanları yeterince serinletemiyor.
Buradaki ağaçların neden kesildiğini bir türlü anlamakta zorluk çeken piknikçiler “ böyle bir yerde ağaçları kesmek de neyin nesi? Bizler buraya sıcaktan kaçıp serinlemeye geliyoruz. Orada bulunan kameriyeler bile kavurucu sıcakları önlemeye yetmiyor. Ağaç gölgesinin olmadığı bir ortamda mesirenin de pikniğin de bir anlamı kalmıyor. Amaç temiz hava gözleri doyuran akarsu ve de serinlik bunlar olmayınca da barajda piknik sefası yerine cefası oluyor. Serinlemek için dibinde oturacak bir ağaç gölgesi maalesef kalmayınca bu nasıl mesire alanı demekten kendimizi alamıyoruz.” diyerek Mersin Büyükşehir Belediyesine sitem ediyorlar.
 

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu