Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
8 Temmuz 2022 Cuma, 09:50

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde LGS hazırlık hizmeti veren kurs merkezlerinde, LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilere tercih konusunda rehberlik hizmeti verilmeye başlandı. Tercih süresinin başlamasıyla birlikte, diğer hizmetlerde olduğu gibi ücretsiz olan tercih rehberliği hizmetini başlatan Büyükşehir Belediyesi, alanında uzman rehber öğretmenlerle tercihlerini yapan öğrencilerin, tercih sürecini daha rahat geçirme fırsatı bulmasına yardımcı oluyor.
Sınava hazırlık süreci boyunca öğrencilere; eğitim, motivasyon ve sosyalleşme desteği veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, sınav sonrası verdiği tercih rehberliği ve danışmanlık hizmeti ile de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Tarsus Yenice Yaşar Bayboğan Eğitim Merkezi, Tarsus Eski Ömerli ve Mithatpaşa Kurs Merkezi, Mut, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı, Anamur ile Toroslar Turgut Türkalp Kurs Merkezi’nde bulunan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde alanında uzman rehber öğretmenler, öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeye çalışıyor. Kent genelinde 9 noktada öğrencilere tercih konusunda destek olan ve merak ettiklerini yanıtlayan öğretmenler, velileri de süreç konusunda bilgilendiriyor. Rehberlik ve danışmanlık hizmeti, tercihler için son tarih olan 20 Temmuz’a kadar sürecek.
“Sınav sonrası tercih hizmetlerimizde hep birlikte yol alacağız”  
Rehberlik ve danışmanlık hizmetinin verildiği merkezlerden biri olan Yenice Kurs Merkezi Rehber Öğretmeni İpek Ay İlker süreç hakkında bilgi vererek, “Öğrencilerimizle, velilerimizle bir dönemi beraber geçirdik. Sınav sonuçları açıklandı ve tercih süreci başladı. Tercih döneminde de rehberlik hizmeti veriyoruz. Öğrencilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Tercih hizmetlerimizde hep birlikte yol alacağız”  dedi.
2022-2023 yılı hazırlıklarının da tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen İlker, “Daha çok öğrenciye ulaşmak, daha çok veliye ulaşmak ve daha çok hizmet alınmasını sağlamak istiyoruz” dedi.
“Öğretmenlerimiz dört dörtlük, çok ilgililer”
Yenice Kurs Merkezi’nde sınava hazırlanan Mehmet Can Öztürk'ün annesi Sevcan Öztürk, sınava hazırlık ve rehberlik sürecinde verilen eğitim desteğini değerlendirerek, “Dershanemizden memnunum. Dershanedeki eğitimle çocuğum daha verimli oldu. Dersleri daha iyi anlamaya başladı. Memnunuz, eksik bir yanı yok dershanemizin. Öğretmenlerimiz dört dörtlük, çok ilgililer her konuda” dedi.
“Kızım derslerine daha fazla odaklanmaya başladı”
Nadide Benzer’in annesi Gülden Benzer ise, merkezin kızı üzerindeki olumlu etkisinden bahsederek, “Buraya gelmesi aslında kızım için iyi oldu. Derslerine daha fazla odaklanmaya, daha fazla kafa yormaya başladı. Öğretmenlerinizden memnunuz. Onlar kızımı derslere daha çok yönlendirdi. Hem belediyemize, hem de bu fırsatı bize sunduğu için Vahap Seçer beyefendiye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 
Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak gönderici, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu