Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
17 Temmuz 2022 Pazar, 11:31

Anma etkinlikleri kapsamında   (15 Temmuz Cuma günü)  sabah saat 09.00’da  Anıt mahallesindeki şehitlikte bir  ziyaret gerçekleştirildi

Tarsus Kaymakamlığı'nın  düzenlediği  15 Temmuz Şehitlerini anma , Demokrasi ve Milli Birlik günü  nedeniyle bir proğram uygulandı.

Anma etkinlikleri kapsamında   (15 Temmuz Cuma günü)  sabah saat 09.00’da  Anıt mahallesindeki şehitlikte bir  ziyaret gerçekleştirildi. Burada kuranı Kerim tilavetinden sonra Tarsus Müftüsü Ali Can dua etti. Duaların yapılmasından sonra protokol mensupları Kaymakam Kadir Sertel Otcu ve Belediye Başkan yardımcısı Hakan Yıldırım, siyasi parti ilçe başkanları birlikte şehit kabirlerine çiçek bıraktılar, şehit ailelerine  taziyede bulundular.

15 Temmuz münasebetiyle gündüz saatlerinde Tarsus Müzesinde  Fotoğraf sergisi açılıp anı defteri açıldı. Vatandaşlar anı defterine düşüncelerini yazdı.

 Akşam ise Kaymakamlık binası karşısında konuşmalar yapılıp Demokrasi nöbeti tutuldu. Buradada anma proğramı hocaefendilerin kuran tilaveti ile başladı.

 15Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece saat 00.13’de tüm camilerde sala okunurken nöbet sabah sona erdi.

xx

TARSUS’TA ŞEHİTLER İÇİN FİDAN DİKİLDİ

Tarsus ‘ta  15 Temmuz Şehitlerini anma , Demokrasi ve Milli Birlik günü  nedeniyle Şehitliktefidan dikildi.

Kaymakam Kadir Sertel Otcu ve Belediye Başkan yardımcısı Hakan Yıldırım,  Müftü Ali Can, siyasi parti ilçe başkanları, protokol mensupları günün anısına bir çam fidanı diktiler.

Fidan dikiminin ardından günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirildi.

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu