Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
5 Kasım 2022 Cumartesi, 10:19

İnce “Tarsus verimli topraklara sahip bir kent'

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce;  Tarsus'ta  tarım, sağlık, eğitim ve  enerji konularının çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

İnce  şunları söyledi:

“Tarsus verimli topraklara sahip bir kent. burada tarım önemli geçim kaynağı ve gelecekte de tarım çok önemli. Allah Tarsus’a birçok nimet ve verimli araziler vermiş. Güneş vermiş su vermiş. Ben Cumhurbaşkanı olursam tarımda verimliliği artıracağız. İleriki yıllarda ortaya çıkacak olan su sorununun çözümünü şimdiden  alacağımız tedbirlerle sağlayacağız. Arazilerde toplulaştırma yapılması da tarım açısından önemli. Tarım, eğitim, sağlık gibi konular kendi kaderine terk edilemez. Şehirlerdeki insanları köylerine dönderip üretime daha çok katkı sağlamalarına olanak sağlamalıyız. bunu yaparken köye dönüp tarımda çalışan kadınların  sigorta primini devlet karşılamalı. Tablet ve internetsiz yapamayan gençlere tablet verip internetini de  ücretsiz  sağlamalıyız ki bu insanlar köylerine dönsün.

Güvenli gıdaya ulaşmak için üretim proğramlı olmalı. Köylü ve çiftçi perişan durumda. Hayvancılık yapanlar süt satışından beklediği geliri elde edemiyor, o nedenle hayvanlarını kesime gönderiyorlar.Uygulanan hayvancılık politikası yanlış. Önce süt fiyatı artırılır sonra et fiyatı. Ama hükmet önce et fiyatını artırdı, süt fiyatı düşük kalınca insanlar hayvanlarını kesime gönderdi. Bu işin  sonu iyi değil. Bu hükümetin güzel projelerine  destek oluruz. İHA, SİHA’ya elbette sahip çıkarız. Ama Suriye politikası yanlış. Biz gelince  herkesi kendi ülkesine göndereceğiz”

HABER-FOTO: YAKUP BONCUK

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu