Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
14 Aralık 2016 Çarşamba, 08:54

Mersin Valisi  Özdemir Çakacak, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret ederek Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeline ve tüm Emniyete başsağlığı diledi

TARSUS VİLAYET- Mersin Valisi  Özdemir Çakacak, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret ederek Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeline ve tüm Emniyet Teşkilatı’na başsağlığı dileklerini iletti.
Çevik Kuvvet’in Mithatpaşa Mahallesinde bulunan hizmet binası önünde İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne tarafından karşılanan Vali Çakacak, karşılama mangasını selamlayarak polislerle tek tek el sıkıştı.
Burada bir konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak, geçtiğimiz pazar akşamı İstanbul’da yaşanan patlamaya değinerek, terörün acımasız yüzünü bir kez daha gösterdiğini, bu patlamada hem emniyet teşkilatımızın çok değerli mensuplarının hem de sivil vatandaşlarımızın şehit düştüğünü dile getirdi.
Binlerce yıldır üzerinde yaşadığımız toprakları vatan toprağı haline getirmek için şanlı ecdadımızın çok büyük bedeller ödediğinin altını çizen Vali Çakacak, bu toprakların Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, Kıbrıs’ta ve terörle mücadelede binlerce şehit verilmesi sonucunda ‘kutsal vatan toprağı’ haline geldiğini söyledi.
Konuşmasının devamında, Mithat Cemal Kuntay’ın ‘Onbeş Yılı Karşılarken’ şiirinde yer alan “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizelerine atıfta bulunan Vali Özdemir Çakacak, “Bu toprakları bizlere vatan toprağı yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, onların bize emaneti olan bu kutsal vatan topraklarını kıyamete dek koruyacağımızı bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.
Sözlerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her geçen gün daha da hızlı bir şekilde gelişen ve kalkınan, büyük ve güçlü bir devlet olduğunu belirterek devam eden Vali Çakacak, Türkiye’nin uluslararası arenada söz sahibi bir ülke haline gelmesinden rahatsız olan şer odaklarının bu büyümeyi durdurmak için terör gibi insanlık dışı yollara başvurduklarını ifade ederek, “Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar büyümemizi ve güçlenmemizi asla ve asla durduramayacaklardır” dedi.
Bunun en somut örneklerinden birinin 15 Temmuz gecesi yaşandığını hatırlatan Vali Özdemir Çakacak, “Ülkemizi bölmek ve parçalamak, insanlarımızı birbirine kırdırıp iç savaş çıkarmak ve işgal ortamı hazırlamak isteyenler o gece hain planlarını sergilemeye kalktılar. Ancak yüce Milletimizin aziz evlatları, kahraman polisimiz ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız hep birlikte bu oyuna “Dur” dediniz. Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.
Vali Çakacak konuşmasının ardından öğle yemeğini Çevik Kuvvet polisleriyle birlikte yedi. Yemek duasının ardından polislerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Özdemir Çakacak, daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden ayrıldı.
YKB

Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu